Hakkımızda

1967 yılında İstanbul da kurulan ve “Cıvata” üretimi ile ilklerden biri olarak sektörde yerini alan CİVTAŞ CIVATA İMALAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ 1993 senesine kadar cıvata üretimi ile Türkiye’nin önde gelen firmalarının tedarikçisi olmuştur.

1993 – 2006 yılları arasında üretim ve ürün portföyünü genişleten CİVTAŞ, cıvata üretiminin yanısıra, Isıtma – Soğutma – Havalandırma sektörlerine yönelik Somun, Pul, Dübel, Ankraj Bulonları, Saplama, Rot, Gjon, Kelepçe, U-Bolt, Profil, Kanal Klipsi, Havalandırma Konsolları, vidalar vb. gibi inşaat sektörüne yünelik bir çok bağlantı elemanı üreterek sektörde geniş bir müşteri portföyüne sahip olmuştur.

Ürün çeşitliliği, ürün ve hizmet kalitesi ve güvenirliği ile inşaat firmalarının tercih edilen tedarikçisi ve markası olan CİVTAŞ, 1993 senesinden itibaren bir çok ülkeye ihracat yapmaya başlamıştır.

CİVTAŞ gelişen ve değişen sektör ile birlikte, müşteri arz ve talepleri doğrultusunda 2006 senesinde üretiminde şekil değiştirmiştir. Tamamen ankraj bağlantılarına yönelik; Mermer, Doğaltaş, Granit, Traverten vb. gibi bir çok doğal taş bağlantılarında kullanılan çeşitli kalite ve şekillerde, hem standart, hem de özel ankraj bağlantı elemanları ile birlikte seramik montajında da kullanılan bazı bağlantı parçalarını üretmeye başlamıştır. Kısa sürede tanınmış markası, tecrübesi ve tamamen otomatik ankraj malzemeleri üretimi, satışı, İhracatı ve bununla birlikte ankraj sarf malzemelerinin tedariki ile bir dünya markası olmuştur. 2015 yılı itibari ile; tamamen Dış Ticaret firması statüsünde İhracat odaklı çalışmalarına devam etmektedir.

Bir çok ülkede geçerliliği olan Kalite Belgelerine sahip olan CİVTAŞ, gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı’nda bir çok fuara katılmaktdır. Her yıl gerçekleştirdiği ihracatı ile ilk 1000 firma arasına giren CİVTAŞ, 50 yılı aşkın tecrübesi ile gerek yurtiçinde, gerekse yurtdışında özellikle tercih edilen bir marka olmuştur.